Samochodem do Portugalii


Tanie wakacje Portugalii

Samochodem do Portugalii

Trasy przejazdu, drogi, ubezpieczenie, przepisy drogowe

Drogi w Portugalii

Infrastruktura drogowa w Portugalii jest bardzo dobrze rozwinięta. Miasta posiadają obwodnice, istnieje gęsta sieć autostrad oraz dróg ekspresowych (w sumie ok. 2,5 tys. km).
Sieć płatnych autostrad w Portugalii jest dobrze rozwinięta, liczy 1988 km, z czego 1281 km to odcinki płatne. Wysokość opłat zależy od kategorii pojazdu i odcinka autostrady – kosztuje od kilkudziesięciu centów do ponad 2 Euro (samochód osobowy).Nie należy wjeżdżać na autostrady przez bramki oznaczone jako Via Verde, ponieważ są one zarezerwowane dla pojazdów mających elektroniczne czytniki umożliwiające pobieranie opłaty bezpośrednio z konta bankowego.Wybór trasy

Odległość drogowa między Warszawą a Lizboną wynosi ponad 3500 km.Najbardziej wskazana wydaje się trasa przez Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię (a z zachodniej Polski: przez Niemcy, Francję i Hiszpanię).

Przepisy drogowe

Turyści w Portugalii mogą posługiwać się polskim prawem jazdy. Zielona karta nie jest wymagana.W Portugalii obowiązują surowe przepisy w zakresie sprawdzania ważności polis ubezpieczenia OC.

W Portugalii na terenie zabudowanym ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h (o ile znaki nie wskazują inaczej), w niezbudowanym 90-100 km/h, austostrady 120 km/h, Obcokrajowcy muszą zapłacić za mandat na miejscu gotówką. W przypadku odmowy muszą złożyć kaucję w wysokości odpowiadającej wysokości mandatu.

W Portugalii obowiązuje posiadanie w samochodzie kamizelek odblaskowych, które należy zakładać przy wychodzeniu z pojazdu np. z powodu awarii lub zatrzymania w zatoce parkingowej. Brak kamizelki karany jest mandatem w wysokości 60-300 Euro, a nieużywanie kamizelki odblaskowej od 120- 600 Euro.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *