Porto – Portugalia


Tanie wakacje Portugalii

PORTO – PORTUGALIA

Wina, zwiedzanie, atrakcje, komunikacja, wycieczki.

PORTO – drugie co do wielkości miasto Portugalii

Porto jest drugim co do wielkości miastem w Portugalii. Położone w północnej Portugalii u ujścia rzeki Douro (hisz. Duero) nad Oceanem Atlantyckim, jest głównym miastem regionu Algarve. Porto jest jednym z najstarszych ośrodków turystycznych w Europie i chętnie odwiedzanym przez wielu turystów i gości.Atrakcje Porto

Porto imponuje bogactwem dziedzictwa architektonicznego i artystycznego. W Porto napotkasz niezliczoną ilość knajpek i cichych i spokojnych piwniczek oferujących degustację słynnego na cały świat wina porto. Piwnice z winem, rozległe przestrzenie przeznaczone do wypoczynku i życia kulturalnego, to tylko niektóre z powodów dla których należy spędzić wakacje lub wczasy w Porto.

Kultura i komunikacja w Porto

Życie kulturalne w zabytkowym Porto nigdy nie przestaje tętnić, także trwa nocą. Kawiarnie na świeżym powietrzu, teatry, kina, muzyka, żeglarstwo, nocne życie, to tylko niektóre z ofert miasta Porto. W mieście znajduje się metro oraz port lotniczy Aeroporto Francisco Sá Carneiro , stacje kolejowe Estação Ferroviária de Porto-São Bento, Estação de Campanhã, Minho i Norte.

Zabytki Porto

W centrum Porto znajdziemy wiele ciekawych zabytków architektonicznych. Na pewno warto zobaczyć liczącą ponad 70 metrów wysokości wieżę – Torre dos Clérigosm, a także panoramę miasta z wieży. Katedra Sé Catedral
jest znana także jako Sé do Porto. To świątynia obronna o potężnych i wysokich murach. Palácio da Bolsa, to jeden z ważniejszych symboli i atrakcji miasta. O charakterze miasta Swiadczą też mosty: dwa nowoczesne i dwa zdziewiętnastego wieku. Jeden z nich, most Maria Pia zaprojektował Eiffel, słynny konstruktor,twórca wieży w Paryżu, znanej na całym świecie jako wieża Eiffla. Drugi,dwukondygnacyjny most Don Luis został zaprojektowany przez belgijskiego inżyniera, ucznia Gustawa Eiffla I łączy miasto z Vila Nova de Gaia, miejscem, gdzie produkuje się wino porto. Główne dania oparte są na rybach i owocach morza, a podobnie jak w całym kraju króluje tu bacalhau, czyli suszony i solony dorsz. Jednak największym rozgłosem cieszą się znane jako „tripeiros” – „flaczki” i od wieków jest to tradycyjne danie w Porto.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *