Plaże w Portugalii


Tanie wakacje Portugalii

Jakie są plaże w Portugalii

Najchętniej odwiedzane przez turystów plaże

Na długości całego wybrzeża Portugalii jest ponad 500 strzeżonych plaż. Część z nich położona jest na otoczonych lagunami wyspach, inne znajdują się wśród urwistych skał.
Algarve to bardzo popularny region turystyczny w południowej Portugalii. Turystów przyciągają kilometry przepięknych, złotych plaż niczym z widokówki. Algarve to jedne z piękniejszych plaż w Europie. Piaszczyste plaże, otoczone wysokimi klifami kolorowych skał, robią niesamowite wrażenie. Ale nie tylko zniewalające krajobrazy przyciągają tu rzesze turystów. Nie bez znaczenia jest też przyjazny, śródziemnomorski klimat. Algarve to jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Europie.Przylądek Ponta de Piedade w regionie Algarve zachwyca stromymi klifami wychodzącymi daleko w morze i fantastycznymi krajobrazami.

Praja de Amoreira w regionie Algarve, położona ok. 3 km na północ od Aljezur, to plaża marzeń. Piaszczysta i niezbyt tłumnie odwiedzana, w okolicy dominują wydmy, a woda jest raczej płytka.

Nieco dalej od brzegu fale są już wyższe i przyciągają miłośników windsurfingu.

Pomiędzy miastami Lagos i Sagres w regionie Algarve znajduje się wspaniała plaża. Niezabudowana zatoka jest znana nie tylko wśród urlopowiczów, lecz także surferów starających się ujarzmić fantastyczne fale Oceanu Atlantyckiego.

W połowie drogi pomiędzy Lagos a przylądkiem Ponta de Piedade 195 stopni schodów prowadzi do Praia do Camilo. Ze względu na wyjątkowe położenie u stóp wysokiego skalnego zbocza plaża należy do najciekawszych w regionie Algarve.

Do najpiękniejszych plaż zaliczyć można Praia da Marinha. Każdy kto ujrzy złoty piasek i niezwykłe skalne zbocza, na pewno zrozumie, dlaczego ta plaża przyciąga turystów.

Na południe od Lizbony znajdują się piaszczyste plaże wybrzeża Costa da Caparica, które ciągną się na odcinku 30 kilometrów, od miejscowości Caparica aż do skalistego Cabo Espichel. Costa da Caparica to ogromne obszary białego, drobnego piasku, które przyciągają lizbończyków i turystów.

Wymieniłem tylko część z przepięknie usytuowanych plaż wybrzeża Portugalii i zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki, albowiem nie sposób opisać i wymienić na jednej stronie wszystkich plaż znanych i chętnie odwiedzanych przez turystów.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *