Nurkowanie w Portugalii – szkoły nurkowania, centra nurkowe


Tanie wakacje Portugalii

NURKOWANIE W PORTUGALII

Szkoły nurkowania, centra nurkowe

Nurkowanie w Portugalii różni się od tego znanego z Egiptu – nurkuje się zwykle z pontonu lub malej łódki, w systemie partnerskim, bez przewodnika.Oznacza to konieczność dosyć dobrego orientowania się pod wodą (najlepiej mieć ze sobą kompas oraz boję). Tylko niektóre centra nurkowe czynne są przez cały rok i są nastawione na turystów.

Pozostałe bazują zwykle na swoich kursantach i dla nich organizują nurkowania w weekendy. Jeżeli wybieramy się poza sezonem najlepiej wybrać się grupą ponad cztery osoby, gdyż wtedy można zorganizować nurkowania także w ciągu tygodnia.
Temperatura wody w lecie wynosi około 19-22 stopni. W zimie około 13-15 stopni.

Najlepsze miejsca do nurkowania w Portugalii oferują centra sportowe przy południowym pasie wybrzeża, w Praia da Luz, Praia da Marinha, Ponta da Piedade, gdzie występują podwodne skaliste rafy i wraki statków.

Najlepsze warunki do nurkowania panują gdy wieją zachodnie wiatry, gdyż fala jest wtedy mała, a widoczność najlepsza. Dlatego najlepszy czas do nurkowania to lato, kiedy jest większa szansa na spokojny ocean, podobno w lecie jest również lepsza widoczność.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *