Lizbona – zabytki, zwiedzanie i plaże – Portugalia


Tanie wakacje Portugalii

Lizbona – stolica Portugalii

Lizbona – Portugalia – położona na wybrzeżu, u ujścia rzeki Tag i jest stolicą Portugalii od 1255 r. Lizbona w całej swojej okazałości zachowała swój urok, a liczne zabytki świadczą o jej dawnej świetności.To właśnie stąd wielcy żeglarze rozpoczynali swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych.Lizbona, zabytki

Dziś Lizbona zachwyca szczególnie niezwykłą atmosferą panującą w ciasnych uliczkach starego miasta. A warto zwiedzić: Dolne Miasto – Baixa, gdzie życie skupia się głownie wokół placu imienia Terreiro do Paço (Praça do Comércio). miejscem wartym odwiedzenia w Lizbonie jest zamek św. Jerzego (Castelo de São Jorge). Z Zamku św. Jerzego rozciąga się wspaniały widok m. in. na Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos), którego budowa trwała pierwsze 50 lat XVI w. a powstała w miejscu dawnej kaplicy, założonej przez samego Henryka Żeglarza. Około 30 lat temu, klasztor został wpisany na „Listę światowego dziedzictwa UNESCO”. Oprócz widoku na Klasztor Hiernimitów, w Lizbonie warto dostrzec Wieżę Betlejemską (Torre de Belém). OD Praça do Comércio rzez Rua do Ouro i Rua Augusta – udostępnioną tylko dla pieszych – dotrzemy do placu Praça Dom Pedro, zwanym Rossio. W tym miejscu do XVIII w. bawiono się podczas karnawału i corrid, oglądano ceremoniał palenia na stosie w czasach inkwizycji, a także wykonywano publiczne egzekucje. Nie sposób wymienić wszystkich zabytków z przebogatej przeszłości Lizbony.

Lizbona, atrakcje

Lizbona - stolica PortugaliiChwilą relaksu będzie na pewno przejażdżka jednowagonowym, żółtym tramwajem nr 28 wąskimi uliczkami starego miasta – Belem. Lizbona, pięknie położona stolica Portugalii, do dzisiejszego dnia zachwyca przybyszów z całego świata.Niewątpliwym atutem Lizbony jest bliskość oceanu. W zaledwie pół godziny można dostać się na piękne
plaże w Estoril, czy Cascais. Wylegiwać sie na pięknej plaży Costa da Caparica i zażywać kąpieli moskich i słonecznych. Nie ma w Europie większego oceanarium i wiszącego mostu, i równie fascynujących miejsc, jak w Lizbonie; knajpek z ciepłym i przyjaznym klimatem, gdzie można posłuchać nastrojowej i melancholijnej muzyki fado, i napić się aromatycznej kawy.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *