Kultura Portugalii


Tanie wakacje Portugalii

KULTURA PORTUGALII – muzyka fado, literatura i sztuka

Muzyka, sztuka i literatura są ważną częścią kultury Portugalii i kształtowały historię Portugalii. Dla narodu portugalskiego stały się istotnym elementem kształtującym ich tożsamość narodową.W literaturze portugalskiej dominuje poezja i nie wiadomo – czy portugalscy poeci są natchnieni do opisywania Portugalii, czy to piękno krajobrazów inspiruje poetów.

W przygotowywaniu żywności do konsumpcji portugalczycy sa mistrzami i traktują to jak sztukę, zarówno w prezentacji jak i atrakcyjności przygotowywanych potraw. Szczególnie wyeksponowane sa owoce morza, ponieważ Portugalia słynie z rodzimych gatunków ryb i roślinności występujących w pobliżu różnorodnej linii brzegowej. Danie o nazwie „pasta de nata” jest doskonałym przysmakiem i jest słynne na cały świat.

Z odległych regionów naszego kontynentu i świata przybywają turyści, aby na własne oczy ujrzeć i doświadczyć wzruszeń podziwiając charakterystyczne tańce ludowe i regionalną muzykę.

Najbardziej utytułowaną i popularną formą muzyki w portugalii jest muzyka Fado. Muzyka ta jest rozpoznawalna po melancholii dźwięku i słowa i za początki jest powstania uważa się wiek XVI, kiedy to Portugalia po czasach świetności stanęła w obliczu ubóstwa i biedy.

Wyraz „fado” w tłumaczeniu na inne języki oznacza „przeznaczenie” i być może Twoim przeznaczeniem jest wyjazd na wakacje do Portugalii i zapoznanie się z urzekająca kulturą Portugalii na miejscu.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *