Komunikacja miejska w Portugalii – kolej, taksówki, autobusy


Tanie wakacje Portugalii

KOMUNIKACJA W PORTUGALII

Autobusy są najlepszym środkiem transportu po kraju, jeśli nie dysponujemy własnym samochodem. Regularne kursy łączą wszystkie miasta i miejscowości, zapewniając również połączenia z prawie wszystkimi stacjami kolejowymi. Komfortowe autobusy turystyczne obsługują główne trasy turystyczne: Lizbona – Algarve, Lizbona – Coimbra, Lizbona – Evora, Lizbona – Porto, Porto – Viana do Castelo, itp. Bilety są do nabycia w biurach podróży lub bezpośrednio na dworcach autobusowych.Komunikacja miejska w Portugalii

Komunikacja miejska w Portugalii jest dobrze rozwinięta. W Lizbonie funkcjonuje również metro. W Lizbonie i w Porto można kupić bilety turystyczne i bilety 1- i 3-dniowe w kioskach Carris (Lizbona) oraz STCP (Porto), otwartych codziennie od godz. 8 do 20.

Taksówki w Portugalii są beżowe, z charakterystycznym oświetleniem na dachu, lecz kursują jeszcze dawne, czarno-zielone. W miastach używane są taksometry ( taryfa dzienna w dni powszednie oznaczona jest T 1 ), lecz poza ich granicami płaci się za kilometr oraz za powrót kierowcy do punktu wyjścia.

Metro – Najwygodniejszym i najszybszym sposobem podróżowania po Lizbonie jest metro. Wybierając jednak ten środek lokomocji, pominiemy wiele atrakcji turystycznych, architektonicznych i ważnych miejsc.

Tramwaj 28
Żółte wagony są chyba najbardziej charakterystycznym elementem Lizbony. Przejażdżka Tramwajem 28 (Eléctrico 28) to obowiązkowy punkt programu, gdyż dzięki położeniu Lizbony na wzgórzach oraz ciasnym uliczkom dostarcza dużej ilości niezapomnianych wrażeń.

Tak więc, jeżeli zależy nam na zwiedzaniu, czy dostaniu się chociażby na lotnisko – skorzystajmy z autobusów lub tramwajów. Dodatkowym udogodnieniem w przemieszczaniu się po stolicy Portugalii jest możliwość wykupienia jednego biletu na wszystkie środki lokomocji.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *