Fatima w Portugalii, objawienia w Fatimie


Tanie wakacje Portugalii

Objawienia w Fatimie

Fatima to miasto położone 142 km (88 mil) na północ od Lizbony. Fatima jest jednym z najważniejszych sanktuariów katolickich na świecie poświęconym Najświętszej Maryi Panny. Fatimskie Sanktuarium przyjmuje miliony pielgrzymów i turystów z całego świata.
Sława Fatimy wynika z Objawienia Matki Bożej Różańcowej, które ukazały się trzem pastuszkom: Łucji dos Santos i jej młodszym kuzynom, Franciszkowi i Hiacyncie. Od maja do października 1917 roku, troje dzieci było świadkami kilku objawień. Te ostatnie, z 13 października, zostało potwierdzone przez cud znany jako: „tańczące słońce na niebie” co poświadczyło ok.60.000 świadków tego wydarzenia.Fatima Sanktuarium

Największe uroczystości religijne mają miejsce dwa razy do roku: 13 maja i 13 października, w rocznicę pierwszego i ostatniego objawienia.
W niewielkiej wiosce, oddalonej nieco na wschód od sanktuarium znajdują się domy dzieci, które były świadkami cudu. Urządzono w nich małe muzea. Można zobaczyć, jak żyli ludzie na portugalskiej wsi bez mała sto lat temu. Po prostu skromnie. Obok znajduje się niewielkie muzeum etnograficzne.

Fatima jest bez wątpienia miejscem, które dla każdego pielgrzyma przybyłego oddać cześć Matce Bożej, bądź prosić Ją o wstawiennictwo, pozostanie na długo w pamięci.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *