Czy w Portugalii jest bezpiecznie?


Tanie wakacje Portugalii

Bezpieczeństwo turystów – Portugalia – kradzieże, włamania, policja

Bezpieczeństwo turystów w Portugalii

Bezpieczeństwo turystów w Portugalii jest zapewne większe jak w innych krajach Unii, co nie zwalnia turystów od zachowania ostrożności. W miejscach wzmożonego ruchu, takich jak dworce, środki komunikacji i miejsca odwiedzane masowo przez turystów zdarzają się kradzieże kieszonkowe.Kradzieże i włamania

W Lizbonie turyści stają się łatwym kąskiem dla bezczelnych kieszonkowców, a tych spotkać można wszędzie – w zabytkowym tramwaju linii 28, na targu, nawet przy wyjściu z jednej z elevatores! Uwaga i trzymanie portfela w bezpiecznym miejscu – zdecydowanie wskazane. Często dochodzi do włamań do samochodów zaparkowanych w miejscach publicznych, głównie z powodu pozostawionych w środku wartościowych przedmiotów.

Gdzie zgłosić straty mienia?

Kradzież dokumentów i pieniędzy należy zgłosić na najbliższym posterunku policji, dodatkowo kradzież paszportu należy zgłosić w polskim konsulacie.W miastach porządku strzeże PSP (Polícia de Segurança Pública – niebieskie mundury i berety), na drogach i terenach wiejskich z pomocą może przyjść GNR (Guarda Nacional Republicana – szare uniformy i czarne buty po kolana). W celu ułatwienia kontaktów z miejscową policją działają specjalne posterunki dla turystów. Jeden z nich znajduje się w Lizbonie, w centrum miasta na Placu Restauradores .
Zaświadczenie potwierdzające kradzież dokumentów wydane przez miejscową policję nie uprawnia do przekroczenia granicy na jego podstawie.
W nagłych wypadkach policję lub pogotowie ratunkowe można wezwać, telefonując pod numer 112.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *