Co warto zwiedzić i zobaczyć w Portugalii


Tanie wakacje Portugalii

Co warto zwiedzić i zobaczyć w Portugalii

Lizbona – wiadomo,Torre de Belém (Wieża Betlejemska) nieopodal Klasztoru Hieronimitów, u ujścia Tagu do oceanu.Klasztor i wieża wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pomnik Odkrywców także w dzielnicy Belem – w blasku zachodzącego słońca robi niesamowite wrażenie!

Nad Tagiem 145-metrowa Wieża Vasco da Gama zbudowana z okazji odbywających się targów Expo ’98. Można tez przejechać się kolejka linową nad Tagiem i podziwiać panoramę Lizbony.

Znajduje się tam tez oceanarium- podobno jedno z największych w Europie.

Bairo Alto, Alfama, restauracje carnide, targ pchli w Alfamie, Sao Jorge i wiele innych. Nie licząc klubów nocnych, Docs, Expo itd. Poza tym muzea Gulbenkian czy de Arte Antiga

Byc w Sintrze, a nie byc w palacio do grzech zaniedbania. Palacio bylo zaprojektowane przez tego samego architekta co Neuschweinstein. I jest zakręconym miejscem.

Cabo da Roca – może nic specjalnego, ale warto być na najdalej wysuniętym kawałku Europy na zachód 😉

Nazare – miasteczko na nawisie skalnym nad piękną plażą – KONIECZNIE
Baleal – prawie wyspa z pięknymi tworami geologicznymi (kolorowe skały) i cudowną perspektywą na zachody słonca (tłumy fotografów codziennie), Oraz mekka dla body surferów. A jak powieje to i fale po 5m nie są niczym nadzwyczajnym.

Batalhia to historia wojen z Hiszpanią, traktatu z Anglią (najdłuzej w europie istniejaąego paktu wojskowego), czy perelła architektury (prekursor Hieronimitów w stylu manuelinskim).

Porto (i Gaia)- koniecznie, min.2 dni spokojnego szwendania się

Castilo de Vide – bardzo ładne stare miasteczko (niedaleko Marvao),-

i wiele, wiele innych ciekawych miejsc, a których nie sposób wymienić na tej stronie.


Portugalia Wakacje

About Portugalia Wakacje

PortugaliaWakacje.com - źródło wiedzy o Portugalii. Prezentujemy specjalną wyszukiwarkę informacji o Portugalii. Znajdziesz tutaj także oferty wczasów, wakacji last minute. Najlepsze oferty w internecie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *